Gungrave

Animék, mangák értékelése, kritizálása, ajánlása
Lezárt
aion
lelkes fórumozó
Név: Gáspár Tamás

Gungrave

Hozzászólás Szerző: aion » 2008. 08. 01. 18:16

Hihetetlen, elképesző, WOW, Hűűűűűűűűűűhaaaaaaa...

GUNGRAVE
(Horror, DRÁMA, szerelem, misztikum)

A stori egy amolyan inmediasz részkezdéssel kezdődik magyarul belecsap a közepébe, hírtelen szörnyek, golyózápor mindenütt, majd előugrik egy hatalmas ember két mordállyal a kezében és halomra lövi az egészet...
És jön a másodikrész (elkezdődik az anime) nem tudunk semmiről szinte semmit, nade itt kezdődik a stori(visszaemlékezés potom 20 részen keresztül szépen felépítve az egészet a 26 részes animében a 21. re el is érünk az elsőhöz).
Harry Mcdowell és Brandon Heat a két jóbarát egy piti kis bűnözőbandát vezet a hatalmas metropolis utcáin. Az egyik utcai összetűzés alkalmával kapcsolatba kerülnek a maffiával, egy szerencsétlen baleset következményeként be is lépnek a szervezett bűnözésbe. Karrierjük felfele ível Harry ravaszsága és ambíciózus személyisége miatt hamar magas vezető pozícióba kerül, Brandon pedig a legjobb bérgyilkossá növi ki magát. A szervezetben a legfőbb szabály az hogy nem szabad elárulni a szervezetet, aki ezt megteszi bárki is az annak halál jár! Ez a szabály fordítja egymásnak a két jó barátot nagyon nem várt következményekkel!!!
A sorozat misztikus része ott van hogy a maffia titkos kísérleteket véger hullákon és később élőkön is felélesztésük és felturbózásuk érdekében.

Hihetetlen jó a sorozat picit keresztapa feelinges, nagyon sok fordulat, érzelem és dráma. Olyan morális kérdéseket feszeget amilyeneket még más animéban nem láttam. Bizony a 18 as karika is kint lenne ha lenne mert igen csak véres és erőszakos(tényleg nem ajánlom gyengébb idegzetűeknek, illetve jótét lelkeknek) de ugyanakkor hihetetlen jó akciójeleneteket tartalmaz az anime!

Szereplők:

Brandon Heat: A sorozat főszereplője hihetetlen halkszavú, bivajerős de belül érzelmakkel teli ember. Mindent megtesz barátjáért Harry ért és szerelméért Maria-ért. Hihetetlen jó bérgyilkos lesz belőle később a maffiában. Nem várt események és fordulatok főszereplője is.

Harry Mcdowell: Harry Brandon legjobb barátja és bajtársa. Hihetetlen célratörő, ambíciózus és eltökélt személyiség, mindenképpen a csúcsra akar jutni, bármiáron.

A többi főbb szereplőt nem írom le mert később csatlakoznak be a történetbe és sok spoilert kéne elárulnom velük...

Én elképedve néztem ezt az animét ilyen jót már rég láttam!

Itt egy hihetetlen jól összeállított AMV(vigyázat sok spoilert tartalmaz, de nagyon kedvcsináló):
Kép
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

aion
lelkes fórumozó

Re: Gungrave

Hozzászólás Szerző: aion » 2008. 08. 01. 18:20

Scornak kötelező darab!!!!!!
Kép

satsuki
lelkes fórumozó
Név: Buzás Daniella

Hozzászólás Szerző: satsuki » 2009. 05. 05. 00:34

Szia,Aion! :D Azt mondtan klubon,hogy az első részben lövik le Brandont.Megnéztem az első két részt youtube-on (angolul,felirat nélkül,úgyhogy nem értettem belőle sok mindent,de azért tetszett),és láss csodát, :o még nem lőtték le.Most biztos gonosznak tűnök,de már alig vártam,hogy lelőjjék,de csak nem tették (itt azért hozzáteszem,hogy a legszimpatikusabb ember szerintem Brandon a történetben). 8-) Egyébként szerintem jó anime (még így is,hogy gyakorlatilag alig értettem meg belőle valamit).Nincs fent valahol olyan formátumban,hogy magyar felirat van hozzá?(nem tudom mennyire volt ez az utolsó mondat értelmes?nézzétek el nekem) ;)
"Légy hű önmagadhoz.Hogy amikor majd visszatekintesz,ne kelljen semmit sem megbánnod.Találd meg,amire vágysz,és tegyél meg érte mindent,amit tudsz.Erről szóljon az életed."
KépKépKépKépKép

aion
lelkes fórumozó

Hozzászólás Szerző: aion » 2009. 05. 05. 20:02

Én nem azt mondtam hogy az első részben lövik le hanem hogy az első részben támasszák fel! ^^

Amm nem tudok magyar feliratos változatról talán csak úgy ha letöltöd és külön szedsz hozzá feliratot!
Kép

satsuki
lelkes fórumozó

Hozzászólás Szerző: satsuki » 2009. 05. 06. 12:06

ó,értem.kössz (milyen kááár) :(

Amúgy bocsi,úgy tűnik,akkor én értettem félre.Akkor végülis melyik részben lövik le?

Tegnap néztem egy amv-t és akkor esett le,hogy
[+] SPOILER
nem az a "szürkés" hajú lány volt Brandon régi szerelme,hanem annak az anyja.
:shock: Eléggé megdöbbentem (na ennyit arról,hogy láttam és értettem az első két részt).Végülis akkor kitől van a lány?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára noira 2009. 05. 06. 12:38-kor.
Ok: Spoiler gombot kéretik használni!
"Légy hű önmagadhoz.Hogy amikor majd visszatekintesz,ne kelljen semmit sem megbánnod.Találd meg,amire vágysz,és tegyél meg érte mindent,amit tudsz.Erről szóljon az életed."
KépKépKépKépKép

aion
lelkes fórumozó

Hozzászólás Szerző: aion » 2009. 05. 06. 22:31

Az előző maffiavezértől... aki mellesleg a szőke csaj gyámja volt... (mondjuk vérszerint nem voltak rokonok)
Kép

satsuki
lelkes fórumozó

Hozzászólás Szerző: satsuki » 2009. 05. 10. 00:27

köszi,Tomi

Nóri,miért számít spoilernak az,amit írtam?
KépKépKépKépKép

Nezuvian
lelkes fórumozó
Név: Chován Zoltán

Hozzászólás Szerző: Nezuvian » 2009. 05. 10. 01:44

[+] SPOILER
Mert az elején még nem triviális, hogy Brandon csajának egy teljesen más valakitől lesz gyereke, aki mellesleg a maffiafőnök, ja meg véletlenül a csaj apjának barátja aki közben meghal, meg hogy ennek az embernek fog dolgozni Brandon.
Gondolkodj mielőtt beírnál valamit, tessék itt van help:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Spoiler
Kép

satsuki
lelkes fórumozó

Hozzászólás Szerző: satsuki » 2009. 05. 10. 20:58

oké,köszi és bocs mindenki
KépKépKépKépKép

Lezárt