Chrono Crusade

Animék, mangák értékelése, kritizálása, ajánlása
aion
lelkes fórumozó
Név: Gáspár Tamás

Chrono Crusade

Hozzászólás Szerző: aion » 2008. 09. 02. 19:15

Nos e lesz az utolsó ismertető amit ide a fórumra is felteszek mostantól csak a honlapra fognak felkerülni, legalábis azok amiket én írok...

Chrono Crusade
(szerelem, Dráma, Vígjáték, misztikum)

Sztori:

A Chrono Crusade egy eléggé lebilincselő és életszerű sztorival rendelkezik. Az I Világháború után az 1920 -as években játszódik ahol egy apáca rend az Order of Magdalene küzd a gonosz minden formája ellen. Ehhez a rendhez tartozik főhősnőnk és asszisztense is (Rosette Christopher és Chrono). Ők mindketten profi exorcistek akik a korhoz képesti legmodernebb felszereléssel írtják a démonokat és egyéb gonosz teremtményeket. Rosette feltett szándéka, hogy megtalálja elveszett öccsét Joshuát akit a Sinner, Aion rabolt el. :twisted: Őt segíti társa, Chrono aki egy cseppet sem közönséges asszisztens, mivel Ő maga is eg sinner vagyis egykor a démonok leggonoszabbikai közé tartozott... most Rosette contactora vagyis a lelkéhez kötött szolgája.
Az ők küldetéseit követhetjük nyomon az aime során ami akcióban, humorban és drámában is egyaránt bővelkedik.

Szereplők:

Rosette Christopher: Nos mint az apácarend tagja, hivatásból öli a démonokat, persze mindeközben csak saját öccse megmentését tartja a legfontossabbnak. Kicsit szeleburdi, kotnyeles és ügyetlen, de elmondása szerint tűzerőből sosem elég...

Chrono: Alaphelyzetben egy kedves és engedelmes személyiség, akit hihetetlen bűntudat sújt a múltban elkövetett bűneiért. Vezeklésül letépte saját szarvait (a démonoknak abban van az erejük nagy része). Később Rosette szolgálatába áll hogy segítsen neki. A hétközapokban egy kevésbé riasztó emberszerű külsőt vesz fel(ilyen formában nincs is sok ereje), de ha akarja és (rosette is megengedi) akkor átváltozhat régi formájába, de ekkor Rosette hátralévő idejéből nyeri az energiáját (tehát ha sokat marad úgy Rosette meghal) ezért szinte sosem változik át mert nem akarja, hogy Rosettenek baja essen mert erős érzelmi szálak fűzik hozzá.

Kép

Joshua Christopher: Igaz elég keveset szerepel de mindenféleképpen megemlítem, ő Rosette öccse, és nem utolsó sorban a remény apostola. Kiskorától kezdve elég beteges és így gyenge testalkatú. Egy nap megkörnyékezi Aion és egészséget, sőt örök életet ígér neki. Ezeket el is fogadja mert azt gondolja hogy így nem lesz barátai és nővére terhére, igen ám de Aion Chrono szarvait ajándékozza neki így Joshua nem csak Chrono erejének nagy részét, de Chrono emlékeit illetve az ezekből származó bűntudatot is megkapja amibe viszon beleőrül...

Aion "The Sinner": A bűnösök egyike feltett szándéka, hogy a 12 apostol felhasználásával uralkodjon a mennyen és poklon egyaránt. Számomra hihetetlen egy karakter a kedvenc szereplőm. Okos, ravasz és hatalmas ereje van, nagyon megfogott a személyisége pedig gonosz karakter.

A többi szereplőt majd megismeritek ha megnézitek az animot. Nagyonajánlom mindenkinek nagyon sok fordulat van benne. És anit elárulok, hogy nem happy end -el végződik. Ez a kedvenc animém, a nick nevemet is innen vettem.
Kép
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

scorchio
admin
Név: Adamek Zoltán
Kapcsolat:

Re: Chrono Crusade

Hozzászólás Szerző: scorchio » 2008. 11. 22. 12:02

váááááá nemsokára magyarul is itt a manga, olvassátok csak
http://www.japanimania.hu/index.php?file=news2&nid=977
Scor / Adamek Zoltán | Klubvezető / admin. | blog: http://zoltanadamek.com

animecom

Hozzászólás Szerző: animecom » 2009. 02. 07. 17:24

ki látta tegnap az animaxon :?:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára noira 2009. 02. 07. 18:04-kor.
Ok: Ne haragudj, de a könnyebb érthetőség miatt belejavítottam. noira

scorchio
admin
Név: Adamek Zoltán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scorchio » 2009. 02. 07. 19:39

belenéztem, de nekem még ez a szinkron is borzalmas, a japán hangsávot meg még kapcsolhatóként se tolták digitévén, úgyhogy inkább hagytam :D majd megnézem az eredeti hanggal újra :D
Scor / Adamek Zoltán | Klubvezető / admin. | blog: http://zoltanadamek.com

aion
lelkes fórumozó
Név: Gáspár Tamás

Hozzászólás Szerző: aion » 2009. 02. 07. 22:12

Szerintem nem volt olyan szörnyű, de nagyot néztem mikor a második részben Chrono elordította magát hogy AION! így ilyen kiejtéssel.... elkapott a röhögőgörcs...
Kép
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

noira
lelkes fórumozó
Név: Ninausz Nóra

Hozzászólás Szerző: noira » 2009. 02. 07. 23:02

Mondjuk nem nézek se tvt, se animét jó ideje, de a szinkronokat illetően elgondolkozom, hogy vajon ezek láttak-e valaha is akár egyetlen részt belőle, mert amilyen kiejtéseket már hallottam (off: Szászuke!!! Sakura-csán!)
Térdig érő hóban ne kaszálj cseresznyét!

satsuki
lelkes fórumozó
Név: Buzás Daniella

Hozzászólás Szerző: satsuki » 2009. 03. 23. 19:19

Szerintem a magyar szinkron igenis jó,én legalábbis szeretem.Azt persze bevallom,hogy eleinte nekem is furcsa volt [némelyik hang nem illik egy-egy szereplőhöz (elsőre)],de szerintem meg lehet szokni,és ma már úgy gondolom,hogy igenis jó a szinkronja.
Szerintem a Chrno Crusade nagyon jó anime,én nagyon szeretem,és megnézem minden pénteken az Animaxon (néha még az ismétlését is megnézem vasárnap).
Imádom,mert nagyon sok jóképű pasi van benne,mint például Chrno,Remington,Aion,Joshua. :lol:
"Légy hű önmagadhoz.Hogy amikor majd visszatekintesz,ne kelljen semmit sem megbánnod.Találd meg,amire vágysz,és tegyél meg érte mindent,amit tudsz.Erről szóljon az életed."
KépKépKépKépKép

rhem

Hozzászólás Szerző: rhem » 2009. 07. 20. 12:41

Azért a manga befejezést mégis csak sikerült felööömulniuk.tragédya.

HaruChan
lelkes fórumozó
Név: Zavala Bolivia

Hozzászólás Szerző: HaruChan » 2009. 08. 08. 19:30

Öhm, a múltkor sikerült elcsípnem a sorozat végét :roll: Ahhoz képest mennyit szenvedtek odáig Aionnal,
[+] SPOILER
egész könnyen és gyorsan kimúlt :shock: Csak vártam, vártam, mikor ugrik el és röhög egy jót, kijelentve hogy ennél azért kicsit több kell, ha őt el akarják tenni láb alól.
:mrgreen:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára HaruChan 2009. 08. 09. 12:44-kor.
szúnyoggyilkolás 5 lépésben:
1. csatakiáltás
2.megragadás
3.rutinos összenyomás
4.végigkenés a falon
5. kárörvendés: )
+1 bónusz pedig amikor észreveszed, hogy még 300x van belőlük.
http://twitter.com/GinnyChii

satsuki
lelkes fórumozó
Név: Buzás Daniella

Hozzászólás Szerző: satsuki » 2009. 08. 08. 20:52

Én is így gondoltam,de ha végignézted az utolsó részt,akkor lehetett látni,
[+] SPOILER
hogy Aion mégsem halt meg.
[+] SPOILER
"Légy hű önmagadhoz.Hogy amikor majd visszatekintesz,ne kelljen semmit sem megbánnod.Találd meg,amire vágysz,és tegyél meg érte mindent,amit tudsz.Erről szóljon az életed."
KépKépKépKépKép

Lezárt