Con-os lelkiző

AnimeCon-ok és hasonló események fóruma.
Zakuro
szervező, hiszen szervez ő...
Név: Oláh Zsófia
Kapcsolat:

Con-os lelkiző

Hozzászólás Szerző: Zakuro » 2013. 02. 26. 19:08

Telnek az évek, és azért valljuk be, annak is feltűnt, hogy "a con ok már nem a régiek", akik alig pár éve járnak. Mostanában elég sok panasz szokott jönni a conok felől, van aki nagyon dicséri, van aki már nagy ívben kerül, mert "nem éri meg". Nekem az első con-om-már amennyire annak lehet nevezni- a 2010 es animekarácsony volt. Nem volt egy erezd el a hajam, de azért Scor nagyot röhögött amikor havasan visszakerültem az épületbe, a vállamra tette a kezét és azt mondta: első szabály, a con-vonathoz ne csatlakozz...(avagy nem érdekel ha egy kreppapirral teletűzdelt bikiniből áll a CP-d, akkor is bedobunk a hóba)

A kérdés tehát: ti miért szerettek vagy épp nem szerettek conra járni? Melyik volt az eddigi legemlékezetesebb conotok? Jártok még conokra, avagy szigorú veterán animés szemmel nézve, a mai rendezvények mennyire nevezhetőek conoknak a régiekhez képest?
(=⌒‿‿⌒=) Zaku vagyok, a túlélő _φ(。。)
(¬_¬'')ԅ( ̄ε ̄ԅ)

Szacsi
lelkes fórumozó
Név: Benda Szilvia

Re: Con-os lelkiző

Hozzászólás Szerző: Szacsi » 2013. 02. 26. 20:03

Mint mindig most is csak a PeCsához tudom hasonlítani, akkoriban tényleg azok jártak, akik láttak egy jó pár animét, bárkit leszólítottál csatlakozott, kb a tömegnyomor ott enyhe kifejezés volt :D és jóó nagy ülőhely volt, ahol felváltva vigyáztunk rá, hogy a programokat is lássuk meg be is tudjunk vásárolni :D meg annyira más volt a mostaniakhoz képest.
De ettől függetlenül a Shibuya-cont élveztem a legjobban :D Talán azért, mert ott minden programban részt vettünk, mint egy igazi csapat :D
A mostani conokra néha-néha járkálok, de pénz kidobásnak találom.. amennyibe kerül 1 napos belépő, annyiért régebben egy 2 naposat kaptál...
A mostani társaság nem hiszem, hogy azok az igazi nagy animések lennének, idióták, piások és még kitudja milyen emberek járnak el rá,...
(Múltkor is ölni tudtam volna, hogy képesek voltak egy hátizsákba belegyömöszölni egy cicát, csak azért, hogy mert olyan buli)

Régebben együttesen kezdtek el énekelni esőbe is akár, mikor arra vártunk, hogy nyissák ki a kapukat, téli conért kiáltottak mikor elfogyott a jegy :D

Mostanában ez a nagy hülyeség, hogy minden egyes ünnepre vagy mire csináljanak egy cont, baromi nagy hülyeség... Randi.con...WTF....
Animekarácsonyokat se bírom ^^" beülsz egy amv vetítésre, és azt hallod, ahogy mások játszanak az emeleten...
Ez már csak romlani fog, javulni soha többet.. a mostani korosztályt se bírom annyira ^^... ordibáljunk, káromkodjuk, küldjük a fenébe az embereket, pofázzunk vissza a tanároknak, tiszteletet alázzuk porrá és akkor még a Miss minél hamarabb b*szok a többiekkel féle emberekről nem is beszéltünk...
Éljenek a kivételek *.* őket gyűjtsük össze mind X3

sekirion
lelkes fórumozó
Név: Kiss Dávid

Hozzászólás Szerző: sekirion » 2013. 04. 15. 23:02

Sziasztok!

Nem szoktam írni a fórumra, de most láttam ezt a témát és gondoltam hozzáteszem a véleményemet (egyébként már 2009 óta nem foglalkozok animékkel).
Első conom a 2007-es NyaCon volt. Felejthetetlen élmény! Kevesen voltak, mindent ki lehetett próbálni, minden új volt, talán egy kicsit még kiforratlan, de pl. nem kellett aggódni a helyekért. Azért lássuk be, hogy akkoriban még eléggé gyerekcipőben járt az anime-manga dolog.

Aztán jött a 2008-as SakuraCon. Budapest, PeCsa. Na itt azért már máshogy működtek a dolgok, de még határozottan (ha jól emlékszem) mindenkinek csak pozitív élményei voltak a connal kapcsolatban.

2008 nyár! Győrben voltunk, ekkor már sikerült több klubtagot "lerángatni", annak ellenére, hogy itt szállást, utazást, kaját is kellett fizetni, de senki nem bánta meg aki jött. Nagyon összekovácsolódott a csapat! Persze mint vidéki Con itt sem voltak sokan, mindenre bőven volt idő. Itt találkoztunk a KEMAC-cal is!

Nekem az utolsó Conom 2009 tavaszán volt. Ott már maga a con nem tetszett annyira, de a társaság miatt így is megérte!

Ha "élménybeszámolókra" vágytok amúgy az archívumban találtok egy csomó hozzászólást a "régi" conokkal kapcsolatban. (Talán még képeket is.)

Zárásul Scor egy mondatát idézném, amit a 2008-as nyári con végén mondott:
"Ha letettek volna elénk egy féltéglát és azt mondták volna, hogy ez az AnimeCon, akkor is ekkorát buliztunk volna!"
Tehát, amíg jó a társaság, addig mindig nagy bulik lesznek a conok! ( Persze nem feltétlenül kell elmenni con-ra, hogy a társaság jól szórakozzon, de ha már ott vagytok, akkor már tuti jó lesz! ) ;)
„A vas tele van szennyeződésekkel, melyek gyengévé teszik,
de a kovácsolás során acéllá válik és borotvaéles kard lesz belőle.
Az ember ugyanígy fejlődik.”
- Ueshiba Morihei

Zakuro
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zakuro » 2014. 12. 11. 22:35

Hosszú kihagyás után ismét ellátogatok egy conra. Kíváncsi leszek hogy mennyit változtak a dolgok *röhög, tudja h minden ugyan olyan. *
A társaság miatt igazából megéri a dolog, meg lehet hogy egy kis karácsonyi hangulatot is felcsipegetek majd.
(¬_¬'')ԅ( ̄ε ̄ԅ)

Zakuro
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zakuro » 2014. 12. 16. 16:34

Az eredményről már mindenki olvashatott, de azért itt is hagyok egy kis nyomot, röviden:
:shock:
(¬_¬'')ԅ( ̄ε ̄ԅ)

Zakuro
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zakuro » 2015. 01. 11. 18:04

Poén: lehet h tavaszira is kellene mennem :"DD
(¬_¬'')ԅ( ̄ε ̄ԅ)

Yasa-chan
Név: Kucska Anikó

Hozzászólás Szerző: Yasa-chan » 2015. 01. 12. 18:06

Azok után, ami volt, remélem nem O.o (hacsak nem szeretnél menni :D)
Anikó vagy Yasashii, vagy...ami szimpatikus... Izéke...//

scorchio
admin
Név: Adamek Zoltán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scorchio » 2015. 01. 21. 16:57

Ha mész, szervezz magadnak valami fakultatív programot is :'D
Scor / Adamek Zoltán | Klubvezető / admin. | blog: http://zoltanadamek.com

Válasz küldése