Rajz érettségi help

Itt kérhetsz segítséget mindenféle dologban, lásd: érettségik, vizsgák, stb. stb. stb.
Taka
újonc fórumozó
Név: Nagy Réka
Kapcsolat:

Rajz érettségi help

Hozzászólás Szerző: Taka » 2013. 04. 13. 12:30

Nem tudom ki vagy mennyien érettségiztek rajzból, de ha tud valaki segíteni az alábbi kérdésekben, az nagyon jó lenne:

1.) Az írásbeli részhez milyen részeire feküdjek rá nagyon a művtörinek?
2.) A portfólió követelmények között van egy ilyen:
egy olyan munkát, amely egy tárgy tervezését dokumentálja (több rajz is lehet egy lapon);

Ennél milyen tárgyakat lehet tervezni? Olyat, amit meg is tudok csinálni? Egy kész doboz kidíszítése is tárgytervezés? >.<

Egyelőre ennyi, de lehet, hogy még eszembe jut valami. :)

Előre is köszönöm a segítséget! ^^

Yasa-chan
szervező, hiszen szervez ő...
Név: Kucska Anikó

Re: Rajz érettségi help

Hozzászólás Szerző: Yasa-chan » 2013. 04. 14. 22:02

Találtam neked egy ilyet, hasznos lehet szerintem :) (ha valamit nem értesz, szólj, igyekszem segíteni :))
A tárgykészítéses dologról, pedig azt hiszem célszerű lenne megkérdezned egy tanárt ^^"" Viszont ne felejtsd el, hogy portfóliós képekről kell majd tudnod beszélni ;)
Anikó vagy Yasashii, vagy...ami szimpatikus... Izéke...//

scorchio
admin
Név: Adamek Zoltán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scorchio » 2013. 04. 17. 22:39

Sötétben tapogatózom és foggalmam sincs, de a tárgytervezés nem ilyen design-os, formatervezős buli akar lenni, hogy mittudomén, tervezz meg egy vasalót vagy valami? :D
Scor / Adamek Zoltán | Klubvezető / admin. | blog: http://zoltanadamek.com

Yasa-chan
szervező, hiszen szervez ő...
Név: Kucska Anikó

Hozzászólás Szerző: Yasa-chan » 2013. 04. 17. 22:44

scorchio írta:Sötétben tapogatózom és foggalmam sincs, de a tárgytervezés nem ilyen design-os, formatervezős buli akar lenni, hogy mittudomén, tervezz meg egy vasalót vagy valami? :D
Én sem tudom, pedig....:D

De az biztos, hogy rajzolni kell! :D de nem tudom, nekem kb az jutott az eszembe a dologról, hogy ilyen tutorial szinten összealkotni valamit...de nem tudom. Legalábbis abból, hogy "több rajz is lehet egy lapon", ezt tudtam levonni
Anikó vagy Yasashii, vagy...ami szimpatikus... Izéke...//

Marcell
feltörekvő fórumozó
Név: Marcell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Marcell » 2014. 11. 06. 00:02

Nekem van rajz vizuális kultúra érettségim Szóval első sorban fontos hogy különbséget tegyünk a Rajz és a művtöri között annak ellenére hogy kb totál ugyan az a kettő DE mégse. Kérdezted hogy feküdj e rá a művtörire nos erre csak azt tudom mondani hogy én aki nem vagyok túl jó tanuló és nem feküdtem rá a művtörire lettem 4 es. Szóval lesz nyilván művtöri benne de minimálisabb mint egy művtöri érettségin. Ami Fontos inkább az a kép felismerés hogy ha látsz egy képet akkor arról megtud mondani kifestette mikor és esetleg milyen teknikával ugyan ez igaz az épületekre szerintem inkább erre feküdj rá mert lesznek is benn ilyen feladatok. Amit még fontos tudni hogy Ha lenne kép elemzés :D az vicces mert lényegében akármiről beszélhetsz ha van egy kép rajta egy banánnal akkor csak elkel mondanod hogy ez számodra a nyugalmat jelenti a sárga szín a nyugodtság és kellemes lágy háttér meg a gyümölcs frissességet sugároz :D kb ilyenekkel simán meg lehet úszni. Fontos hogy elmondja hogy ha a művészeti tevékenységnél valami rosszul sikerülne vagy nem úgy ahogy eltervezted akkor ennyivel ellet intézni (( Ha valamit csinálsz és kegyetlenül elrontottad és ezt el is ismered az = Hibás munka DE ha azt mondod ezt szándékosan így csináltad nah az már művészet :D )) ezt jegyezd meg.
A portfólióval kapcsolatban nem tudok túl sokat mondani mivel 2 verzió van. ha rajzos suliba jártál akkor lényegében az addigi munkáidból kell ezt megcsinálni de pl nekem ilyenek nem voltak és ezért mi azt a lehetőséget választottuk hogy minden évben ki adnak egy téma kört nekem a kéz volt és ahhoz kellet minden félre rajzokat készíteni és azt egy nagy kiállítható plakáton meg csinálni nekem volt benne szén rajz árnyékolás festék nyomás és egy olaj festmény. Amit kérdeztél az nyilván az lenne hogy kell egy művészeti tevékenység amit elkészítesz vagy már mondjuk meg van nem tudom pontosan hogy ez hogy van a portfóliónál de lényegében akármi lehet csak a részletes megtervezését a skicctől a 3D rajzig le dokumentáld. Legegyszerűbb ha csinálsz egy agyag szobrot és ahhoz 3-4 fajta rajzot
Kép

Válasz küldése