Visszajelzés cserebere

Rajzok, AMV-k, írás, cosplay, zene és egyéb kreatív dolgok, nem csak anime-közeli témában.
scorchio
admin
Név: Adamek Zoltán
Kapcsolat:

Visszajelzés cserebere

Hozzászólás Szerző: scorchio » 2015. 05. 24. 21:46

Előző meeten ismét fel lett vetve egy ősrégi téma, ami arról szól, hogy sokszor kb. lehetetlen értelmes visszajelzéseket kapni arról, amit az ember rajzol / ír / zenél stb. Van egy ötletem, amit kipróbálhatnánk ennek a megoldására, kicsit játékosítva a dolgot.

Ha szeretnél visszajelzést kapni arról, amit csináltál:
  • Győződj meg róla, hogy nem kell gigászi erőfeszítés ahhoz, hogy kritizálni lehessen (ne kelljen hozzá 1 óránál több munka)!
  • Szedj össze 3-4, amennyire csak lehet konkrét kérdést arról, hogy mire vagy kíváncsi a feltöltött dologgal kapcsolatban!
  • Találj ki egy kis jutalmat (apróságot: visszajelzést cserébe, apró szívességet, ilyenek)!
...és töltsd fel az egészet ebbe a topicba! Az, aki megfelelő visszajelzést tud adni, megkapja a felajánlott kis jutalmat; ha több hasznos komment volt, akkor mindenki megkaphatja, aki okosat mondott.

Próbáljuk ki a dolgot, itt egy zeném, ami alkalmas lehet erre a célra: https://soundcloud.com/scorchio/unnecessary-dramas

A következőkről szeretném tudni a véleményetek:
  • Mennyire tűnt rövidnek / hosszúnak a zene?
  • Elég sok helyen használok kisebb-nagyobb torzításokat a zenében. Nem túl torzak ezek a hangok? (Pl. a dobon érdekes megfigyelni)
  • Mennyire egybefüggő a hangzás? (Van olyan elem, ami nem passzol bele?)
Jutalom: csere-visszajelzés
Scor / Adamek Zoltán | Klubvezető / admin. | blog: http://zoltanadamek.com

Rizibizi
szervező, hiszen szervez ő...
Név: Pércsi Mariann Ilona
Kapcsolat:

Re: Visszajelzés cserebere

Hozzászólás Szerző: Rizibizi » 2015. 05. 24. 22:02

Nekem az eleje kicsit hosszú és monoton abban a kb 30 másodpercig tartó első részben <- ez volt az első gondolatom, de mégegyszer meghallgatva teljesen okés. De amúgy abszolút tetszik, van egy vonala és egybe vannak a hangok (még a torzítások is). Szeretem az ilyen furcsa hangzású, elektronikus zenéket és ez kifejezetten megnyugtatóra sikerült, afféle elalvós zene számomra.. Nem túl hosszú, nem túl rövid.:)
(Bár jutalmat nem ajánlottál fel, de imádom az ötletet.)

Nekem itt egy kép:
Kép

A kép ennek a zenének a témájára készült: https://youtu.be/073TNjLc070
A kérdésem ez lenne:
- Kész rajznak érzed vagy inkább csak vázlatnak?
- Mit gondolsz az árnyékolásról?
- Milyen másik hátteret tudtál volna elképzelni?
(Jutalomként őszinte örömömet és hálámat tudom felajénlani illetve esetleges válaszomat.:)))
(Persze bármi más jöhet, ami eszedbe jut.:) )
A rózsaszín nem egy szín, hanem egy életérzés.

"Én:Olyan aranyos vagyok, hogy, ha a Parlament ismerne akkor velem fizetné az állam adósságot.
Taka: De akkor tartoznának nekünk! "

scorchio
admin
Név: Adamek Zoltán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scorchio » 2015. 05. 24. 22:16

- Készre készített vázlatnak. :D (Arra gondolok, hogy magát a karaktert még jóval részletesebben is ki lehetett volna dolgozni, de úgy van "összecsomagolva", mint egy kész rajz.) Annak idején nézegettem elég Mucha képet, na ott bőven lehet találni ötleteket hogy hogyan lehet extra részleteket beletolni egy hasonló képbe :)
- Nekem egy picit túlságosan is puhának tűnik az árnyékolás, de illik a rajzhoz összességében.
- Egy utcai háttér kifejezetten érdekes is lehetne szerintem, valami olyan helyen, ahol nyüzsögnek az emberek.
Scor / Adamek Zoltán | Klubvezető / admin. | blog: http://zoltanadamek.com

czdorothie
lelkes fórumozó
Név: Dóri

Hozzászólás Szerző: czdorothie » 2015. 05. 25. 15:34

Sziasztok! Én nem hozok most semmit, de gondolom minden vélemény számít :)))) Az ötletért +1
scorchio írta:https://soundcloud.com/scorchio/unnecessary-dramas
  • Mennyire tűnt rövidnek / hosszúnak a zene?
  • Elég sok helyen használok kisebb-nagyobb torzításokat a zenében. Nem túl torzak ezek a hangok? (Pl. a dobon érdekes megfigyelni)
  • Mennyire egybefüggő a hangzás? (Van olyan elem, ami nem passzol bele?)
  • *replay* *replay* *replay* ez választ ad a kérdésre? :D
  • Szerintem teljesen jók voltak.
  • Na ezután meghallgattam mégpárszor, keresve hátha valami nem stimmel, de szerintem passzol úgy minden.
Úgy overall nekem nagyon tetszik, szívesen hallgatnék hosszabb tracket (nyilván meló, de érted mit akarok ezzel mondani.), szívesen elhallgattam tanulás közben is, viszont valamiért mikor elkezdődött nem a nyugit éreztem, hanem mintha ittam volna egy kv-t. Ne kérdezzétek miért... xD Viszont ez jó jel. :D
Rizibizi írta: - Kész rajznak érzed vagy inkább csak vázlatnak?
- Mit gondolsz az árnyékolásról?
- Milyen másik hátteret tudtál volna elképzelni?
Szia Rizi! :D Először is nekem nagyon tetszik a karakter, főleg, hogy a zenét is meghallgattam és tényleg illik hozzá.
  • A kettő között valahol. Szerintem sokkal több, mint egy sima vázlat, de nem érzem igazán késznek.
  • Imádom az árnyékolást! Komolyan. Nekem szinte az tetszik a legjobban. Főleg a haja!! Nagyon szép lett!
  • Valami élő környezetet. Izé valami emberit. Csak bele kell képzelni a klipbe :)))
Sem zenéhez sem rajzhoz nem értek, szóval ezek csak ilyen noob vélemények. Várjuk a többi alkotást is! :)
Life is a choice. It is YOUR life. Choose consciously, choose wisely, choose honestly. Choose happiness.

Rizibizi
szervező, hiszen szervez ő...
Név: Pércsi Mariann Ilona
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rizibizi » 2015. 05. 26. 21:10

A rózsaszín nem egy szín, hanem egy életérzés.

"Én:Olyan aranyos vagyok, hogy, ha a Parlament ismerne akkor velem fizetné az állam adósságot.
Taka: De akkor tartoznának nekünk! "

Válasz küldése